Wyślij wiadomość
Chiny Silnik rozrusznika koparki producent

Koncepcja jakości polegająca na poszukiwaniu prawdy w branży, uczciwym zarządzaniu, ciągłym nawyku, zrównoważonym rozwoju, zorientowanej na uczciwość, obsłudze zorientowanej na klienta, spełnia potrzeby i potrzeby klientów oraz staje się graczem branżowym w przemyśle krajowym.

Aktualności

April 12, 2022

Różnica między alternatorem a generatorem prądu stałego

Różnica między alternatorem a generatorem prądu stałego

 

Energia elektryczna jest jednym z najważniejszych źródeł energii we współczesnym społeczeństwie.Generator to urządzenie mechaniczne, które przekształca inne formy energii w energię elektryczną.Jest napędzany przez turbinę wodną, ​​turbinę parową, silnik wysokoprężny lub inną maszynę energetyczną i przekształca energię wytworzoną przez przepływ wody, przepływ powietrza, spalanie paliwa lub rozszczepienie jądrowe na energię mechaniczną i przekazuje ją do generatora.Przetwarzany na energię elektryczną przez generator.Generatory znajdują szerokie zastosowanie w produkcji przemysłowej i rolniczej, obronie narodowej, nauce i technologii oraz życiu codziennym.Poniższe małe serie przedstawią „różnicę międzyalternatoriGenerator prądu stałego"

najnowsze wiadomości o firmie Różnica między alternatorem a generatorem prądu stałego  0

Różnica między alternatorem a generatorem prądu stałego

Struktura jest inna:

  1. 1. Alternator: zwykle składa się ze stojana, wirnika, pokrywy końcowej i łożyska.
  2. 2. Silnik prądu stałego jest podzielony na dwie części: stojan i wirnik.

najnowsze wiadomości o firmie Różnica między alternatorem a generatorem prądu stałego  1

 

Zasada jest inna:

  1. 1. Silnik prądu stałego: Aby bezszczotkowy silnik prądu stałego mógł się obracać, jednostka sterująca musi najpierw określić położenie wirnika silnika wykryte przez czujnik Halla, a następnie określić kolejność tranzystorów mocy w falowniku zgodnie z uzwojeniem stojana .AH, BH i CH w falowniku nazywane są górnymi tranzystorami mocy.) i al, bl, cl (są to tak zwane tranzystory mocy ramienia dolnego), które powodują przepływ prądu z kolei przez cewki silnika, tworząc wirujące do przodu (lub wstecz) pole magnetyczne i oddziałując z magnesami wirnika, umożliwiając pracę silnika w prawo/wstecz Obrót zegara.
  2. 2. Alternator: Wykorzystuje zasadę indukcji elektromagnetycznej do konwersji energii mechanicznej głównego urządzenia poruszającego na wyjściową energię elektryczną.Generator synchroniczny składa się ze stojana i wirnika.Stojan to zwora wytwarzająca energię elektryczną, a wirnik to biegun magnetyczny.Stojan składa się z rdzenia twornika, uzwojenia trójfazowego o równomiernym wyładowaniu, ramy i pokrywy końcowej.Wirnik ma zwykle ukryty biegun, składający się z uzwojenia wzbudzenia, żelaznego rdzenia i wału, pierścienia ochronnego, pierścienia środkowego itp. Uzwojenie wzbudzenia wirnika wytwarza prawie sinusoidalne pole magnetyczne (nazywane polem magnetycznym wirnika). ) przez prąd stały, a jego skutecznym wzbudzeniem jest stojan.Strumień magnetyczny przecina nieruchome uzwojenie twornika.Kiedy wirnik się obraca, pole magnetyczne wirnika obraca się z tym samym początkiem i przy każdym obrocie.Drut magnetyczny odcina kolejno każdą fazę uzwojenia stojana i generuje trójfazowy potencjał prądu przemiennego w trójfazowym uzwojeniu stojana.Gdy generator pracuje z symetrycznym obciążeniem, prądy trójfazowe twornika są łączone w celu wygenerowania wirującego pola magnetycznego z prędkością synchroniczną.Oddziaływanie pola magnetycznego stojana z polem magnetycznym wirnika wygeneruje moment hamowania.Mechaniczny moment obrotowy z turbiny parowej/parowej/gazowej pokonuje moment hamowania i działa.

najnowsze wiadomości o firmie Różnica między alternatorem a generatorem prądu stałego  2

 

Szczegóły kontaktu